Tek Silivri
Son Dakika
Yılmaz: Basının şartları iyileştirilmeli Esen: Gazetecilerle dayanışma içerisindeyiz Başkan Yılmaz'dan Kurban bağışı çağrısı Silivri 95 yerde kurban satışı olucak "Bize umut getirdiniz" Kedi severken hayatını kaybetti
Yılmaz: Basının şartları iyileştirilmeli
Yılmaz: Basının şartları iyileştirilmeli
 
Esen: Gazetecilerle dayanışma içerisindeyiz
Esen: Gazetecilerle dayanışma içerisindeyiz
 
Yılmaz belediye personeliyle bayramlaştı
Yılmaz belediye personeliyle bayramlaştı
 
Silivri'de uyuşturucu operasyonu
Silivri'de uyuşturucu operasyonu
Sarıgül: Silivri yine Işıklar saçacak!
 

Sarıgül: Silivri yine Işıklar saçacak!

Sarıgül ‘Silivri Işıklar Başkanımızla yine ışık saçacak. Tuttuğum eli bırakmam. Canım da, gülüm de, balım da sizsiniz’ diyerek meydanı dolduran Silivrililerden destek istedi.

27 Şubat 2014 Perşembe 09:21
Yazdır

CHP İBB Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül bugün Uğur Mumcu Meydanından Silivrililere seslendi. Sarıgül’e Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu da eşlik etti. Silivri’ye girmeden Selimpaşa halkıyla selamlaşan Sarıgül’ü çarşı meydanında yoğun bir kalabalık karşıladı.

Silivrililer meydana sığmadı

Silivrililer Uğur Mumcu Meydanını tıka basa doldurdu. Davullar çalarak ellerinde CHP bayraklarıyla ‘Çare Sarıgül’ sloganları atan vatandaşlar Sarıgül’ün otobüsü coşkuyla karşıladı. Otobüsün üzerinden halka ilk seslenen CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu oldu. Tuğlu yaptığı konuşmada: İşte Silivri bu. İşte sizler el ele kol kola omuz omuza destek vermeye geldiniz. Sizler bizi, Sarıgül'ü Özcan Işıklar'ı mahcup etmedeniz. Sağ olun var olun. Tüm Silivrililer hepiniz hoş geldiniz onur verdiniz. İstanbul’u Silivri kurtaracak Fatih Mustafa Sarıgül aramızda.’ dedi.

Işıklar: Sizinle gurur duyuyorum!

Ardınan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar mikrofonu aldı ve halka seslenerek ‘İnsan sevgisini merkeze koyan, ayırmayan, kayırmayan bir anlayışı size getirdik. Silivri'deki Atatürkçülüğü, çağdaşlığı modernliği her yere yayacağız. İstanbul’da tarih yazacağız. Hem de ayırmadan, kayırmadan, ötekileştirmeden bunu yapacağız.Hepinizle gurur duyuyorum' dedi.

Sarıgül: Çare önce Allah sonra sizsiniz

Vatandaşlar 'Çere Sarıgül' tezahüratlarıyla CHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ün otobüse çıkmasını bekledi. Sarıgül, beraberinde Işıklar ve Tuğlu ile birlikte ikibini aşkın kişiye seslenerek ‘Tarih yazmak için buradasınız. Bizleri yalnız bırakmadınız Allah’ım da sizleri yalnız bırakmasın. Çare ben değilim. Çare önce Allah’ım sonra sizsiniz. Çare Çanakkale'de, Dumlupınar'da, Sakarya'da, ya İstiklal Ya ölüm diyenler. Çere Kuvayi Milliye Haraketi. Bu ses benim değil. Önce Allah'ın, sonra Bülent Ecevit'in, Sonra İnönü, Sonra Mustafa Kemal'in sesi’

Evinden kutular çıkanlar dışarıda, genelkurmay başkanı içerde

Sarıgül konuşmasının devamında Ak Parti hükümetini eleştirdi ve gündeme ilişkin söylemlerde bulundu. Sarıgül ‘İstanbul’da insan hakları, demokrasi dönemi açılsın istiyoruz. Bu ülkenin genelkurmay başkanı 3 km ötemizde. 10 yıldır iktidardasın. Bu adam suçluydu neden görev verdin. Evinde kutularla yakalanan dışarda, genelkurmay başkanı içerde. Senin polisin benim polisin olmaz. Polis bizim evladımızdır. Soruşturmalar başlıyor ama o anda emniyet müdürü görevden alınıyor. Binlerce polis anında görevden alınıyor yerleri değiştiriyor. Böyle giderse mafya türer. Şunu bilmenizi istiyorum. 30 Mart akşamı İstanbul'dan öyle bir ışık doğacak ki Türkiye’yi aydınlatacak.

Topbaş metroyu 2034’de getirir

Kadir Ağabey geçenlerde buradan seslenmiş. Silivri'ye metro gelecekmiş. 20 yıldır gelmedi şimdi mi gelecek? 66 km yapmış sadece. İstanbul Silivri arası 60 km. Demek ki 2034 yılında Topbaş Silivri'ye metroyu getirecek. Seçim gelir geçer. Lütfen ağabeyliliğini koru. AK bilim paraları nereye gidiyor? Otobüs sahibi arkadaşlarımıza neden aynı gün dağıtmıyorsun? Bunları söyle. Başbakan Bahçeli'ye ‘Allah ona evlat vermedi .Allah sevgisini bilmez’ diyor. Biz Süleyman Demirel'e çok şey borçluyuz. Onun yaptırdığı barajlardan su içiyoruz. Ama Demirel'in çocuğu yok. Bülent Ecevit'in var mıydı? Kıbrıs çıkarmasıyla binlerce kişiyi Ecevit yaptı. Her akşam televizyondan onları izliyoruz. Bunların artık silkelenecek hali yok kalmadı.’

Sarıgül’den Buğday Tanesi türküsü

İBB Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül konuşmasına Başbakan’a seslenerek devam etti: Mustafa Kemal inançlara saygı, demokrasi demeseydi biz bu toplantıları yapamazdık. Sayın Başbakan sen istesen de istemesen de Türkiye İran gibi Mısır gibi olmayacak. İlel ebet laik ve demokratik olacak. Başbakan Samsun'a gidiyor, Ankara'ya gidiyor,  İstanbul diyor. Başbakan'ın aklı İstanbul'da fikri Sarıgül'dedir. Silivri meydanında Özcan Başkanımla birlikte ona diyorum ki artık oyun bitti. Hesapların bozuldu. Basın mensuplarımız inşallah bunları Alo Fatihçilere takılmadan yayınlatırsınız. Sayın Başbakan benim türkümü istersen yandaş medyanda yayınlat’ dedi. Sarıgül konuşmasının ardından Buğday Tanesi isimli türkünin sözlerini tekrarladı ve  ‘Bekle kar altında kalan buğday tanesi’ diyerek meydanda türküyü çaldırdı.

Işıklar’ın elini tuttum, bırakmam

Sarıgül, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a da haksızlık yapılmasına izin vermeyeceğini ifade ederek Silivri ile ilgili anısını anlattı: 1975 yılında Silivri’ye gençlik kolları başkanıyken parasız geldim. Çeyrek ekmek köfte yemek için. Beş param yoktu. Meğer ülkenin geleceğini yazmaya gelmişim. Duvarlara Halkçı Ecevit yazmıştım. Şimdi gençler duvarlara Çare Sarıgül yazarak kendi geleceğini yazıyor. Bu mücadele ülkenin şahlanma mücadelesi. Her belediye başkanı için konuşmak yürekten olmaz. Ben Özcan Işıklar için yürekten konuşuyorum. Başkanımızın bu birinci dönemiydi. Zor şartlarla görevi almıştı. Ben de dostu olarak tuttuğum eli bırakmayacağım. Önce vatandaşın arazisini yeşil alan yapıp sonra satın almaya kalktılar. 5000 lik planları İBB yaptı Işıklar'a hesap sordular. Bu haksızlıklara Sarıgül izin vermez. Biz kimseye başın açık mı kapalı mı demeyiz. Namaza gidiyor musun, Cem Evine gidiyor musun demeyiz. Toprağına bağlı olan herkesin başımın üstünde yeri var. Tuttuğum eli bırakmam.’

Canım da, gülüm de, balım da sizsiniz

Sarıgül konuşmasının sonunda herkesi AK Parti’lilerle konuşmaya davet etti ‘Bana uzanan ellerinizi boşa çıkarmayacağım. Ağlamak yok gülmek var. Düşmanlık yok dostluk var. Canım da gülüm de balım da sizsiziniz. AKP'li arkadaşlarımız artık oyumu Sarıgül'e Işıklar'a veririm diyor. Sakın onlarla kavga etmeyin. Onlarda umut edip oy verdiler. Erbakan dönemindeki mücahitler şimdi mütahit oldu. 4 AKP'li arkadaşımızla konuşun. Bize misafir gelen oylar yüzde yüz kalıcı olur. Ama izin verirseniz Özcan Başkanımla birlikte ötekimiz olmayacak. Sizlerin hakkını hukukunu koruyacağım ama AKP'lilerinkini de koruyacağım. Türkiye'nin barışa ihtiyacı var. Başbakan gibi yapmıyoruz biz. Bakın onun yüzünden palalılar Taksim Meydanında adamları vuruyorlar. Annelerimizi ağlatıyorlar.

Silivri Işıklar ile ışık saçacak

Şimdi buradan çıkınca genel başkanımı arayıp ‘Artık Silivri tamam’ diyebilir miyim? Işıklar ile ışık saçacak diyebilir miyim? Hep beraber yar saçların lüle lüle Tayyip sana güle güle. Gitme vakti geldi. Bu meydanda DYP'li, Saadet Partili, MHP'li kardeşlerime teşekkür ediyorum. Sandıklara sahip çıkmanızı istiyorum. İstanbul’da değişimin zamanı geldi.Bir ampul ömür boyu yaşar mı? Patlar zamanı gelince ve kontak yapar. Söndüremezseniz bina,apartman,mahalle yanar. Ampulleri değiştirmenin zamanı geldi’ dedi. Sarıgül konuşmasının ardından halkı selamlayarak çarşı meydanından ayrıldı.

İBB Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve ilçe başkanı Mümin Tuğlu çarşıdaki konuşmanın ardından köy ziyaretlerine gitti.

Haber: Müge CESUR

Anahtar Kelimeler: sarıgül, ‘silivri, ışıklar, başkanımızla, yine, ışık
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Silivri'nin öncelikli sorunu nedir?
Trafik
Otopark
Ulaşım
Güvenlik
Çocuk parkı azlığı
Okul- Üniversite
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Hava Durumu
Havadurumu
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
101.250
USD ALIŞ
5.5050
USD SATIŞ
5.5750
EURO ALIŞ
6.2200
EURO SATIŞ
6.3000
POUND ALIŞ
7.1660
POUND SATIŞ
7.3470
ALTIN ALIŞ
232.4600
ALTIN SATIŞ
236.8400
Namaz Vakitleri
İmsak
05:16
Güneş
06:57
Öğlen
13:22
İkindi
16:49
Akşam
19:27
Yatsı
20:56
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
 1
Başakşehir
26
17
7
2
58
 2
Galatasaray
26
15
7
4
52
 3
Beşiktaş
26
13
8
5
47
 4
Trabzonspor
26
12
7
7
43
 5
Malatyaspor
26
10
7
9
37
 6
Konyaspor
26
8
11
7
35
 7
Antalyaspor
26
10
5
11
35
 8
Çaykur Rizespor
26
8
10
8
34
Tarihte Bugün
1936 İspanya hükümeti iç savaş nedeniyle dünyadan yardım istedi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur