Tek Silivri
Son Dakika
Mertcan Kaya cinayeti sanıkları hakim karşısında Silivri'de muhteşem Roman Gecesi Mert: Zor günler geçiren basın desteklenmeli! Esen'den Gaziler Günü mesajı Silivri Afet Tatbikatına hazırlanıyor Gaziler Günü kutlandı
Mertcan Kaya cinayeti sanıkları hakim karşısında
Mertcan Kaya cinayeti sanıkları hakim karşısında
 
Silivri'de muhteşem Roman Gecesi
Silivri'de muhteşem Roman Gecesi
 
Mert: Zor günler geçiren basın desteklenmeli!
Mert: Zor günler geçiren basın desteklenmeli!
 
Kış dönemi kurs kayıtları başladı
Kış dönemi kurs kayıtları başladı
Işıklar: O yerliyse ben Tunceliliyim, Vanlıyım!
 

Işıklar: O yerliyse ben Tunceliliyim, Vanlıyım!

Mimarsinan Mahallesi’ne yaptığı ziyaretinde hemşerileri tarafından coşkuyla karşılanan CHP Silivri Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar; “Müslüman görünüp dinin ticaretini yapan anlayış, yerli yabancı diye ayırarak oy alacakmış! Bu ayırmaya dur diyeceğiz!” dedi.

17 Şubat 2014 Pazartesi 08:37
Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar, Mimarsinan Mahallesi’nde hemşerileriyle buluştu. Işıklar mahalle sakinleri tarafından yakılan meşaleler eşliğinde davullar, alkışlar ve tezahüratlarla karşılandı. Salona sığmayan mahalle sakinleri Işıklar’ın konuşmalarını sık sık keserek, destek sözü verdi. Işıklar’a yaptığı ziyaretinde CHP Silivri Belediye Meclis Üyeleri ve Meclis Üyesi Aday Adayları da eşlik etti.

Aksu: CHP saflarına katılacağım

Toplantıya katılan Mimarsinanspor Kulübü Başkanı Mehmet Şirin Aksu, CHP saflarına katılacağını açıkladı. Aksu; “Hepiniz biliyorsunuz, 2009 seçiminde ben başka bir partide siyaset yapıyordum. Belediye başkanımız seçildikten sonra da ben bu mahallede gençler için uğraşıyordum. Başkanımız geldiği gibi ben yüzüne de oy vermediğimi söylediğim halde başkanımız bize gereken hizmetleri sundu. Bunları eğer biz inkâr edersek başkanımıza haksızlık etmiş oluruz. Buda benim yapıma uygun değildir.  Mahallemizin yüzde 80’i fakir. Ben başkanıma dedim ki; başkanım bize bir düğün salonu lazım, daha orda otururken görevli arkadaşları çağırdı ve çalışmaları başlattı. Ben başkanıma bir söz verdim. Başkanımın arkasındayım ve destekliyorum.  Bugünde açıklayacağım kararı, başkanım buradadır ben mevki makam peşinde değilim, benim tek bir derdim var. Siyaset yaparsam arkamdakilere yardımcı olabilecek miyim, işsiz komşularıma, işsiz arkadaşlarıma yardım olabilecek miyim?  Ben şuan da AKP üyesiyim fakat burada sizlere ilan ediyorum, önümüzdeki günlerde AKP’den istifa edip Cumhuriyet Halk Partisine üye olacağım. İnşallah bu dönem başkanım kazanır, benimde nazımın geçtiği yakınım dostum arkadaşım elimden geleni yapmaya çalışacağım. Ve bundan sonra başkanımla beraber kol kola çalışacağım” dedi.

Işıklar: ”Vicdani yük daha önemli!"

Ziyarette konuşan Işıklarda şunları kaydetti: “35 mahallemizin yükünü teslim almamızın ardından, bütün mahallelerimize aynı yatırımı, aynı hizmeti götürmeye gayret ettik. Bunları yapmak önemli değil, bir yer eksiktir yaparsınız ya da bir yol eksiktir, yaparsınız. Biz ilk önce 5 sene boyunca 11 tane cana mal olan yoldan başladık, bir yolu bölememek bu mahallenin insanına verilen değeri gösterir. En sonunda hoca camiye minareye çıkacağım “Ne olur bu yolu yapın, daha fazla can kaybı olmasın” diye bağıracağım demişti. Yapılan bütün işleri boş verin, trilyonluk yatırımı bir kenara bırakın, kaybedilen 11 candan önemli hiç bir şey olamaz. Bir bakış açısı olarak söylüyorum. Ne kadar vicdan, ne kadar yürek var o anlamda söylüyorum. Yaptığınız işin büyüklüğü de önemli değil, buraya katrilyon dökersiniz birkaç kişiyi memnun edersiniz ama 300 bin liraya bütün halkı memnun edersiniz. Hizmeti nereye, nerede ve nasıl yaptığın insanlarımızın tamamına nasıl baktığın önemlidir. Biz Mimarsinan Mahallesi’nde yolun girişinin düzenlemesi ile çalışmalara başladık. İnsan odaklı hizmet için kadınlarımıza, kız kardeşlerimize, bacılarımıza, analarımıza sahip çıkacak Mahalle Evimizi açtık. Çocuklarımıza internet evi açtık. Spor sahasını yapalım dedik,  yetmedi düğün salonunu başlattık. Düğün olur, toplantı olur, nikâh olur, gecesi olur, askeri olur. Onun altına da dükkânlarını yapacağız, tesisini kuracağız. Onu da Mimarsinanspor kulübüne anahtar teslim yapacağız. Hep beraber açılışını gerçekleştireceğiz.

Müslüman görünüp din ticareti yapıyorlar

Belediye Başkanı benim gözümde bu milletin hizmetkârıdır. Öyle gecesi gündüzü yok, haftasonuymuş, tatiliymiş yok öyle bir şey. Benim adaylığım gündeme geldiğinde onlar dedi ki efendim ben yerliymişim, yerli aday koyunca alırlarmış Silivri’yi! Bu ne demek oluyor? Eğer O yerli ise ben Vanlıyım, O yerli ise ben Tunceliliyim, O yerli ise ben Ağrılıyım, O yerli ise Ben Muşluyum. Ben Türkiyeliyim. Bu ayrımdan vazgeçeceğiz. Ben burada doğduğum gibi benim gibi burada doğan yüzlerce arkadaşım var. Dönüp dolaşıyor, bu ayrıma geliyorlar. Bayramların dışında Silivri’ye kaç gün geldi? AKP’ye oy vermiş olabilirsiniz. Gönül koymam, kırılmam da demokrasidir bu. Bu ayırmayı kayırmayı ortadan kaldırmamız lazım. Allah’ın yarattığı cana yapılan hizmet, Allah’a yapılacak en büyük ibadettir. Müslüman görünüp dinin ticaretini yapan anlayış, yerli yabancı diye ayırarak oy alacakmış! Bu ayırmaya dur diyeceğiz! Ben Silivri’de 5 yıl huzurla görev yaptım. Alnım ak, vicdanım rahat. Bir kişiyi ayırmayı, memleket sormayı hizmetin insana göre yapılmasını asla yapmadım. 5 yılın hakkını vicdan rahatlığıyla verebiliyorum. 81 ilden hemşerimizin yaşadığı bu ilçede yerlisi yabancısı yok! Fakirlikte, yoklukta, çaresizlikte eşitlik sağlanabilir mi? İnsanların yüzünü güldürebilir misin? Canın rengi olmaz, inancı olmaz. Silivri’de böyle bir siyaset anlayışını bir kenara bırakacağız.

Meclis üyesi olmak için diplomaya gerek yok

Bir gün beni saltanat içinde, korumalarla gezdiğimi gören var mı? İnanmadığın hiçbir şey söylemedim, inanmadığım hiçbir şeyi yapmadım. Benim listemde başka partiden de arkadaşlarım vardı.  35 mahallesi olan bir ilçede nasıl hizmet vereceğiz? İnsanların temsilcilerini seçeceğiz. Meclis üyesi olmak için üç beş tane diploma ya da toprak ağasının çocuğu falan olması gerekmiyor. Senin gibi benim gibi bizim gibi insanların da bu memleketi yönetebileceğini göstermemiz lazım. En büyük diploma hayat diploması, insana verilen değer diplomasıdır. Allah’ın yarattığına, onun değerlerine ve inançlarına saygı duymaktır.!

15 seneyi nasıl geçirdin hesabını yap

5 yıl içinde 8 tane belediye 13 köy teslim alarak zor bir dönem geçirdik. Zorlu dönemi geçtik, bu yoklukta, delikli kuruş almadan bunları yapan bir anlayışla iki kat daha çalışarak sizlerle birlikte devamını sağlayacağız. 10 seneden sonrası haramdır. Neyi değiştirmek istiyorsan 10 sene yeter. 15 sene gördük Çanta’da neler yaptığını, rezillik. Belediyeyi okul kantininde teslim aldık, bu arkadaş mimar! Çember kadar yeri yapamamışsın, kalkıp bana 35 mahallede belediyeyi öğreteceksin! Oraları çoktan geçtik, o anlayış da çoktan bitti. Söyleyecek lafı olmayan belden aşağı vurmaya başlarmış. Şimdi söyleyecek lafı yok, nereye gittin nereden geldin onu soruyor.  Ben nereye gittiğimi anlatırım da, sana 15 senenin nasıl geçtiğini sorarsam nasıl anlatacaksın, onun hesabını yap! Polemiği severim ama polemik yapmam! Biz umut vereceğiz. Sizleri boş işlerle uğraştırmayacağız. Siyaseti onurla, dik durarak ve gönülden samimiyetle yapıyoruz.

Ülke deli gömleğinden kurtulacak

Artık bu gidişata, bu kanamaya dur diyeceğiz. Mustafa Sarıgül köy köy Anadolu’yu gezdi. İşte insana verilen değer, ötekisi olmayan bir İstanbul, ötekisi olmayan bir Silivri. Bu dönem İstanbul’la beraber birleştireceğiz. Allah’ın izniyle birçok sorunumuzu çözüme kavuşturacağız. Bu ülke bu deli gömleğinden kurtulacak.

İleri daha ileri götüreceğiz

Vicdani huzurla Allah’a, kendime ve sizlere veremeyeceğim hiçbir hesabım olmadan, sizlerin huzurundayım. Hakkımda açılmış bir tane soruşturma, bir tane akçalı konuyu uzağımdan bile konuşturmadan karşınıza alnım ak bir şekilde geldim. Ben hakkımı helal ediyorum, siz de helal edin. Şimdi sizlere daha çok çalışacağımın sözünü veriyorum. Aynı süratle daha çok çalışarak, ileri götürdük çok daha ileri götüreceğiz. Bu barış ortamına dost sevinsin, düşman çatlasın. Bizim dostluğumuzu bizim kardeşliğimizi Silivri’deki bu huzuru kimsenin bozmasına izin vermeyin.”

 

 

Anahtar Kelimeler: mimarsinan, mahallesi’ne, yaptığı, ziyaretinde, hemşerileri, tarafından
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Silivri'nin öncelikli sorunu nedir?
Trafik
Otopark
Ulaşım
Güvenlik
Çocuk parkı azlığı
Okul- Üniversite
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Hava Durumu
Havadurumu
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
101.250
USD ALIŞ
5.5050
USD SATIŞ
5.5750
EURO ALIŞ
6.2200
EURO SATIŞ
6.3000
POUND ALIŞ
7.1660
POUND SATIŞ
7.3470
ALTIN ALIŞ
232.4600
ALTIN SATIŞ
236.8400
Namaz Vakitleri
İmsak
05:16
Güneş
06:57
Öğlen
13:22
İkindi
16:49
Akşam
19:27
Yatsı
20:56
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
 1
Başakşehir
26
17
7
2
58
 2
Galatasaray
26
15
7
4
52
 3
Beşiktaş
26
13
8
5
47
 4
Trabzonspor
26
12
7
7
43
 5
Malatyaspor
26
10
7
9
37
 6
Konyaspor
26
8
11
7
35
 7
Antalyaspor
26
10
5
11
35
 8
Çaykur Rizespor
26
8
10
8
34
Tarihte Bugün
1942 Naziler, Auschwitz'te gazla öldürme katliamlarına başladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur