Tek Silivri
Son Dakika
Esen: Muhtarların yetkileri arttırılmalı Akaryakıta zam! Sosyal yardım başvuruları e-Devlet'ten yapılacak Esen:Böyle siyaset olmaz Güneysu: Esrar içiyorlardı! Serhat Dinçkurt ilçe başkanı oldu
Esen: Muhtarların yetkileri arttırılmalı
Esen: Muhtarların yetkileri arttırılmalı
 
Tarihi köprüler açılıyor!
Tarihi köprüler açılıyor!
 
Esen: Peygamberimiz'in güzel ahlakı örnek olmalıdır
Esen: Peygamberimiz'in güzel ahlakı örnek olmalıdır
 
Yalçın: Hz Muhammed’i örnek almalıyız
Yalçın: Hz Muhammed’i örnek almalıyız
Işıklar: AK Parti diye bir parti kalacak mı?
 

Işıklar: AK Parti diye bir parti kalacak mı?

Akörenli hemşerileri ile buluşan Başkan Işıklar, “Köylere hizmet getireceklermiş! Beş yıldır ne hizmet getirdin ki şimdi getireceksin? AKP diye bir parti kalacak mı ki sen hizmet getireceksin?” Dedi.

11 Mart 2014 Salı 09:22
Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar, ekip arkadaşlarıyla birlikte Akörenli hemşerileriyle buluştu. Fenerli hemşerileri ile bir araya geldikten sonra, Akören de iki ayrı kahvede hemşerileri ile buluşan Başkan Işıklar’a CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu ile Belediye Meclis Üyesi Adayları da eşlik etti. Köylerde yoğun ilgiyle karşılaşan Işıklar kahve konuşmalarıyla hemşerilerine seslendi.

TUĞLU; “BU SEÇİMLER GENEL SEÇİMİN ANAHTARI OLACAK”

CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu ilk olarak söz alarak şunları söyledi; “Sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyuz. Bu seçimlere mahalle olarak giriyorsunuz. Bu bir genel seçim değil ancak, bu yerel seçimler önümüzdeki genel seçimin anahtarı olacak. Belediye Başkanımız gece gündüz demeden ekibiyle birlikte dürüstçe çalışan bir kardeşimiz. 30 Mart’tan sonra AKP yok. Yırtık ayakkabılarıyla geldiler, paraları koyacak yer bulamadılar. Hizmet cumhuriyet Halk Partisi’nde, hizmet Özcan Işıklar’da, hizmet Mustafa Sarıgül’de. Bizler sizlerin emrindeyiz” dedi.

IŞIKLAR; “REJİM SORUNU FAKİRLİĞİ GETİRDİ”

Akören Muhtarı Mustafa Gül ile beş yıl boyunca uyum içinde çalıştığını ifade ederek konuşmasına başlayan Başkan Işıklar, tüm muhtar adaylarına başarılar diledi. CHP Silivri Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar, yaptığı konuşmasında şunları belirtti; “Ülkemizin köküne dinamitler koyan bu zihniyeti keşke daha önce durdursaydık! Bugün artık adalet ayaklar altına alındı. Osmanlı’da bile olmayan yönetim anlayışı ile tek adamlığa doğru gidiyoruz. Millet anlayışını silip, ümmet anlayışını getiren, gelenek ve göreneklerimizi yok eden bir anlayış içindeler. Rejim sorunu yoksulluğu, fakirliği beraberinde getirdi. Onlara oy veren hemşerilerimizi pişman ettirdiler, vicdanlarını kanattılar, yüzlerini kızarttılar. Bu ülkenin var oluş değerleri, ulu çınarı yok edilmekle karşı karşıya bırakıldı.

 

“BU ÜLKENİN HIRSIZI 76 GÜN, KOMUTANI 26 AY HAPİS YATIYOR”

Sivil bir silkenişle; tertemiz vicdanlarımızı, gelecek umutlarımızı, adaleti, devlete hâkim olmamayı sandıktan çıkartacağız! 30 Martta sistem değişecek. Komutan 26 ay sonra içeriden çıktı! Bu ülkenin hırsızı 76 gün, komutanı 26 ay hapis yatıyor!! Bizi itibarsızlaştıran bu anlayışı 30 Mart’ta sorgulayacağız!

“AKP DİYE BİR PARTİ KALACAK MI Kİ SEN HİZMET GETİRECEKSİN?”

Akören’de ve birçok köyümüzde orman köyü olayı çıkarttılar, oy kullanma hakkınızı gasp ettiler. Beraber planlayacağımız, yaşadığınız yer için oy kullanmanıza engel oldular. Bizlerin de hizmet yapmasını engellediler. Köylerde konuşuyorlarmış, hizmet getireceklermiş! Beş yıldır ne hizmet getirdin ki şimdi getireceksin? AKP diye bir parti kalacak mı ki sen hizmet getireceksin? Seçimlerden sonra çöpünüzü bile kaldırmadılar. İlk 1,5 sene köylerimizde çöpü bile biz kaldırdık, iki sene parasını alamadık. Beldelerin birleşmesinden kaynaklanan yoğunlukla, canımızla uğraşırken, bu yükü bile bizim üzerimize bıraktılar. Hiçbir yetkimiz olamadan 1 kuruş dahi yardım almadan köylerimize hizmet etmeye çalıştık.

“SATACAK YER KALMADI, GÖZLERİNİ SİLİVRİ’YE DİKTİLER”

Köylerimiz ve belde belediyelerimiz kapansın istemedik. Yaptığımız tüm itirazlara rağmen köy ve beldeleri kapattılar. Köylerin kapatılıp mahalle statüsüne dönüşmesi; üst üste dizilen taşların en altındakini çekmeye benzer! Şimdi ne olacak, makineler, tarlalar, otlaklar hazineye geçecek! İstanbul’da satacak yer kalmadı gözlerini Silivri’ye diktiler. Yapmayı planladıkları rezidanslar, AVM’ler için Araplarla ön finansmanla vaatlerde bulunuyorlar! Din ticaretiyle bugüne kadar geldiler ama her şey açığa çıktı. 30 Mart’tan sonra böyle bir parti kalmayacak! Bu ülkenin bu garabeti daha fazla taşıyacak sabrı kalmadı..Daha düne kadar savcısı olduğu davanın bugün avukatı haline gelmiş durumdalar. Yapanın yanına kar kalırsa, bu demokrasi arınamaz!

“KÖYLÜYÜ KURACAKLARI TESİSLERE BEKÇİ YAPMAYI PLANLIYORLAR!”

Biz koruyarak, geliştirerek hizmet edeceğiz. Beş yılda böyle çalıştık. Bize gölge etmesinler yeter. Hayvancılığı, tarımı yok sayan ikinci, üçüncü ürünün üretilmesi konusunda teşvik etmeyen bir anlayış.. Nerede sulu tarım, nerede seralar? Devlet köylüsünü yok sayıyor, yoksullaştırıyor, toprağını elinden almaya çalışıyor. Köylüyü buralarda kurmayı planladıkları tesislere bekçi yapmayı planlayan bir anlayışa sandıkta gerekli cevabı vereceğiz. Koskoca çınarların dibindeki yosunlar, kendilerini çınar sanırmış ama onlar sadece yosun olabilir.

“BURANIN MALI MÜLKÜ BURADA KALACAK, BİZ BEKÇİSİ OLACAĞIZ”

Belediyecilik; doğulusu, batılısı, güneylisi, kuzeylisi, lazı, çerkezii, kürdü, arnavutu, genci, yaşlısı ayırmadan büyük bir aileye dönüştürmektir. İnsanı merkezine koymaktır. Fener’de, Akören’de top oynayan çocuğun sırtındaki formayı düşünmektir belediyecilik. Köylerimizde de mahalle belediyeciliğini hayata geçireceğiz. Diğer mahallelerimizde yaptık, artık burada da her ay düzenli toplantılar yapılacak. Sorunları sizler tespit edip belirleyecek, bizler de çözüme kavuşturacağız. Biz köyün malına, mülküne sahip çıkacağız. Buranın malı burada kalacak! Biz gözcüsü ve bekçisi olacağız.

“BERABER ISLANIP, TEK GÖTÜRDÜLER!”

Şarkılar söylüyorlardı, beraber ıslandık biz bu yollarda diye.. Beraber ıslanıyorsun ama tek götürüyorsun! Bakanlarla birlikte götürüyorsun! Beraber ıslandıkların nerede? Bu ülke hiçbir döneminde böyle bir ihanet ve yolsuzlukla karşılaşmamıştır. Bu ülkenin efelere, kurtarıcılara ihtiyacı yok! Allah bu ülkeyi kurtarıcılardan kurtarsın!

“MİMARI DA GÖRDÜK; BELEDİYEYİ OKUL KANTİNİNDE TESLİM ALDIK!”

Silivri’de ötekileştirmeden, kayırmadan, ayırmadan, sevgi ile hizmet ettik. Silivri tarih yazdı, 30 Mart’ta bir tarih daha yazacak! Ben tarihçiyim tarih yazdım, mimarın yaptıklarını da gördük. 2009 yılında belediyeyi okul kantininde teslim aldık! Denizin ortasına ada yapmayı gelişmişlik düzeyi sayan, tarımdan, yerel değerlerden bahsetmeyen, köylüyü yok sayan anlayışa 30 Martta en güzel cevabı vereceğiz. Bu ülkede kaynağını halkın vicdanından alan bir sayfa açacağız.

 

“BEŞ YILDA İLERİ TAŞIDIK, DAHA DA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ”

Ben Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayıyım. Partimin adını söylemekten gurur duyuyorum. Partisinin adını söylemekten utanan, partinin ne önemi var diyerek çalışma yapan arkadaşlar var. Biz Silivri’yi tarımı, sanayisi, hizmet sektörleri ile bir bütün olarak yönettik. İlçemizi 5 yılda ileriye taşıdık, 5 yıl daha da ileriye taşıyacağız” şeklinde konuştu. Akörenli hemşerileri tarafından sevgiyle karşılanan Işıklar, alkışlarla uğurlandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: Özcan Işıklar, Akören Köyü,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Silivri'nin öncelikli sorunu nedir?
Trafik
Otopark
Ulaşım
Güvenlik
Çocuk parkı azlığı
Okul- Üniversite
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Hava Durumu
Havadurumu
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
101.250
USD ALIŞ
5.5050
USD SATIŞ
5.5750
EURO ALIŞ
6.2200
EURO SATIŞ
6.3000
POUND ALIŞ
7.1660
POUND SATIŞ
7.3470
ALTIN ALIŞ
232.4600
ALTIN SATIŞ
236.8400
Namaz Vakitleri
İmsak
05:16
Güneş
06:57
Öğlen
13:22
İkindi
16:49
Akşam
19:27
Yatsı
20:56
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
 1
Başakşehir
26
17
7
2
58
 2
Galatasaray
26
15
7
4
52
 3
Beşiktaş
26
13
8
5
47
 4
Trabzonspor
26
12
7
7
43
 5
Malatyaspor
26
10
7
9
37
 6
Konyaspor
26
8
11
7
35
 7
Antalyaspor
26
10
5
11
35
 8
Çaykur Rizespor
26
8
10
8
34
Tarihte Bugün
1962 İlk James Bond filmi "Dr. No" gösterime girdi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur