Tek Silivri
Son Dakika
Esen: Muhtarların yetkileri arttırılmalı Akaryakıta zam! Sosyal yardım başvuruları e-Devlet'ten yapılacak Esen:Böyle siyaset olmaz Güneysu: Esrar içiyorlardı! Serhat Dinçkurt ilçe başkanı oldu
Esen: Muhtarların yetkileri arttırılmalı
Esen: Muhtarların yetkileri arttırılmalı
 
Tarihi köprüler açılıyor!
Tarihi köprüler açılıyor!
 
Esen: Peygamberimiz'in güzel ahlakı örnek olmalıdır
Esen: Peygamberimiz'in güzel ahlakı örnek olmalıdır
 
Yalçın: Hz Muhammed’i örnek almalıyız
Yalçın: Hz Muhammed’i örnek almalıyız
GERÇEK'ten teşekkürler
 

GERÇEK'ten teşekkürler

Gerçek Radyo ve Gerçek Yayıncılık A.Ş'nin 21. gazetemizin ise 9. kuruluş yıldönümünde dostlarımız ve okurlarımız bizi yalnız bırakmadı.

30 Aralık 2013 Pazartesi 07:02
Yazdır

Gazetemizin kuruluşunun 9. yıldönümünde gerçekleştirilen kokteyl; okur, siyaset, basın ve işdünyasını bir araya getirdi. Önceki gün gazete merkezinde yapılan kokteyle değişik kesimlerden yüzlerce kişi katılarak Gerçek Gazetesi'nin coşkusuna ortak oldu. Gazetemizin kuruluşunda emeği geçenlere plaket takdim edilen etkinlikte, Ali Tarakçı ve Gerçek çalışanları davetlilerle tek tek ilgilenerek gerçeğe duyulan güven için şükranlarını sundu.

Kokteyle CHP İstanbul Milletvekilleri Süleyman Çelebi ile Mevlüt Aslanoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Tülay Kaynarca ile Harun Karaca, Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol, Büyükçekmece Kaymakamı İbrahim Demirkol, Adapazarı Kaymakamı İbrahim Gündüz, Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, İBB eski Başkanı Turkuaz Hareketi Lideri Ali Müfit Gürtuna, Belediye Başkan Aday Adayları, siyasiler, sivil toplum örgütü başkanları ve yöneticileri, muhtarlar, işadamları, basın mensupları ve okurlar katıldı.

3 günde kuruldu

Kokteylinde konuşan ve her zaman büyük hayaller kurduğunu söyleyen Gerçek Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Tarakçı, “Gazetecilikte Gerçek Gazetesi'ni çıkardıktan sonra bölgede çıtayı yükseltmişiz. Herkesin hayallerini büyütmüşüz. Yanımızda çalışmış olan arkadaşlarımızdan bazıları günlük gazete, bazıları haftalık gazete, bazıları ulusal basında çalışıyor. Bugüne kadar yanımızda yüzlerce arkadaşımız çalışmış” diye konuştu.

Gerçek Gazetesi'nin kuruluş hikayesini de anlatan Tarakçı, “Gerçek Gazetesi'ni çıkarmam tamamen 5N1KN'nın patronları ile alakalıydı. Yoksa gazetecilik yapmayacaktık, sevgili eşimle... Ancak Manşet Gazetesi'nin başından neden gönderildiğimizi öğrendiğimizde, kararımızı değiştirdik.

Cuma günü dostça vedalaşacakken arkadımızdan yapılan pazarlıkları öğrenince günlük gazete çıkarmaya karar verdik. O gün üç dostumuzu ziyaret ettik... Günlük gazete fikrimizi açtık. Tereddütsüz 'evet' dediler. Ve üç gün içerisinde hazırlığımızı yaptık. 16 sayfalık gazeteyle, 19 Aralık Pazartesi günü yayına başladık. Silivri'den Bakırköy'e kadar gazetemizi hikayeden değil, kapı kapı abonelerimize ulaştırdık. 3. Bölgenin en etkili gazetesini yarattık” diye konuştu.

En demokrat yayınız

“Bu bölgenin hiç tereddütsüz en demokrat yayın organıyız” diyen Tarakçı, “Amaç ülkede ayrımsız eşit daha çok demokrasi, daha çok insan hakları, daha çok özgürlük, daha çok katılımcılıktır, yerelde yerinden demokrasidir. Yayın organlarımızda temel ilkemiz; vesayet kimden gelirse gelsin, milli iradenin yanında durmaktır. Milli iradeye kim operasyon çekerse çeksin ayrımsız karşısında oluruz ve milli irade kim olursa olsun yanında dururuz” diyerek sözlerini bitirdi.

40 yıllık hatır için

Daha sonra ise gazetenin kuruluşunda destek veren isimlere plaket verildi. Gazetenin ilk Genel Yayın Yönetmeni Vidin Özyer, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Aday Adayı Velittin Küçük, İşadamları Seyithan İzsiz, Cemil Kaya, Ömer Okutan, Cevat Güleç plaket verilen isimler oldu.

Vidin Özyer'in plaketini veren Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, Ali Tarakçı'yı 1987 yılından beri tanıdığını belirterek, “Siyaset gibi gazetecilik de zor bir alan. 1987 ve 2013 yılları arasında, bu kadar uzun bir zaman aralığında siyaset ve medya dünyası gibi bir alanda bulunup, o günden bu güne insani ve dostluk noktasında iletişime bugüne pürüzsüz taşımış olmanın çok değerli ve anlamlı olduğunu düşünüyorum. Ben Ali Bey'e şahsında bütün mesai arkadaşlarına nice yıllar diliyorum" diye konuştu.

Hep dayanışma içinde olun

Gerçek Gazetesi'nin kurulması sürecinde yer konusunda yardımlarda bulunan Delta Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Seyithan İzsiz'e ise plaketini Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol verdi. Burada kısa bir konuşma yapan Demirkol, basının önemine değinerek, “Arkadaşlığın, dostluğun, medeniyetin, kardeşliğin, sevginin, saygının göstergesi böylesine günlerde beraber olmak, böylesine günlerde dayanışma içinde olmak çok önemlidir. Geçmiş hizmetleri için teşekkür ederken gelecekte de bu güzel hizmeti en iyi şekilde anlamlı, seviyeli ve sağduyulu ve genel kabul gören bir olgunluk içerisinde en iyi seviyede gerçekleştirmeleri dileğimle gazetenin yeni yılını kutluyorum” dedi. Seyithan İzsiz de plaketin kendisi için sürpriz olduğunu belirterek, yerel basının çok önemli olduğunu ifade etti.

Küçük de plaket aldı


Gazetenin kurulduğu dönemde Gürpınar Belediye Başkanlığı'nı yapan AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Aday Adayı Velittin Küçük de plaket alan isimlerden biri oldu. “Sevgili dostlar bugün Ali kardeşimizin gazetesinin yıldönümünde buluşmuş bulunuyoruz. Ben Ali kardeşime ve Gerçek Gazetesi emekçilerine bu başarılarından dolayı teşekkür ediyor hepinize saygılar sunuyorum” diyen Velittin Küçük'ün plaketini Büyükçekmece Kaymakamı İbrahim Yurdakul verdi. Yurdakul da Gerçek Gazetesi çalışanlarına başarılar diledi.

Eleştiri de övgü de baştacımız

Bölge işadamlarından Ömer Okutan'ın plaketini de CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi verdi. Çelebi, gazetelerin kriterlerinin önemli olduğunu belirterek, “Gerçek Gazetesi bölgede sevilen bir yayın. Zaman zaman bizi de eleştiren, farklı görüşleri de objektif olarak değerlendiren bir gazetemiz.  Bu kriterini bozmamasını diliyorum. Biz eleştriden kendimize düşen payı alıyoruz ama doğru yaptığımız yaklaşımları da aynı şekilde objektif kriterler içerisinde ortaya konulup yansıtılmasını da diliyoruz. Eleştiri de olsa övgü de olsa bunu başımızın tacı ederiz. Yeter ki o kriterleri bozmasın” dedi.

Ömer Okutan da  'bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır' sözünü hatırlatarak, “Biz bu kahve olmadan da Ali kardeşimle kırk yıllık dostluğumuz var. Ali kardeşimi dik duruşundan dolayı tebrik ediyorum. Çalışanlarını tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yazanlardan değil yazdıranlardan

Yine gazetenin kuruluşundan bugüne kadar desteğini esirgemeyen İşadamı Cemil Kaya'ya ise plaketini Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara verdi. Kara, “Ben Ali Bey'i 5 yıldır tanıyorum. Ama içtenlikle şunu söyleyebilirim ki o Gerçek Yayıncılık'ın sahibi olmasından öte gerçek bir köşe yazarıdır. Zekası keskin, kalemi güçlü. Çalışıyor, gözlemliyor, okuyor, sorguluyor ve yazıyor. Lütfen cümleme dikkat etsin Sayın Tarakçı. Sayın Tarakçı yazdırılanlardan değil, gerçek anlamda yazanlardan. Umut ediyoruz ki bütün basınımız yazdırılanlardan olmaz yazanlardan olur” dedi. Cemil Kaya da yıldönümünü kutlayarak, kendisine verilen hediyeden dolayı teşekkür etti.

Güleç'in plaketi Ulu'a verildi

Gazeteye destek sunan isimlerden biri olan Lider Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Güleç'in plaketini ise AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca verdi. Karaca, son günlerde ülkemizde olağanüstü olayların olduğunu belirterek, "Ülkemize yazık oluyor. Ülkemizin istikrarı ile oynamak isteyenler bunu sık sık yapıyor" diye konuştu. Yakalandığı amansız hastalık nedeniyle tedavi gören Cevat Güleç'in plaketi, ulaştırılmak üzere Sinop Dernekler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Ramazan Ulu'ya takdim edildi.

Hep dik durdu

Gazeteye destek sunan isimlerden biri olan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'na plaketini ise Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün verdi. Plaketi vermeden önce bir konuşma yapan Dr. Akgün, Ali Tarakçı'yı 1976'dan beri tanıdığını belirterek, "Hep dik durdu ama diklenmedi. Basından asla kopmadı. Hep halkla biz yöneticiler arasında köprü oldu. Ben Ali kardeşimin nezninde memleketimizin kalkınmasında katkı sağlayan tüm gazetecilere teşekkür ediyorum" dedi. Necmi Kadıoğlu, Ali Tarakçı ve çalışanlarına başarılar diledi.

CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Aday Adayı Ekrem İmamoğlu: Gerçek Gazetesi, yerel gazeteciliğin belki de en dinamik örneklerinden birisi. Sadece bölgemiz açısından değil, bana göre Türkiye genelinde de en dinamik örneklerinden biri. Bu büyük bir başarı, bu başarının da süreklilikten kaynaklandığını düşünüyorum. Bu sürekliliği sağlayan da gazetecilik inancını taşıyan bir isim: Ali Tarakçı. Bu açıdan üçüncü bölgede şanslı. Gerçek Gazetesi'nin varlığı daim olsun, ömrü uzun olsun.

MHP Esenyurt Belediye Başkan Adayı Halit Özer: Gerçek Gazetesi'ni gerçekten beğeniyoruz. Birinci olarak beğendiğimiz yönü, her gün çıkan bir gazete olması, ikincisi; mümkün olduğu kadar objektif yayınlar yapması. Biz siyasi parti olarak yerel basının güçlü ve desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bağımsız olması için, yansız olması için hepimizin yerel gazetelere destek olması lazım. Başarılarınızın devamını diliyoruz. Nice yıl dönümlerinde her beraber birlikte olmayı diliyoruz.

Akşam Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mustafa Dolu: Gazetenin yerel, ulusal olması önemli değil önemli olan gazete. Bu gazete 9 yıldır devam ettiğine göre, özellikle üçüncü bölgeye, İstanbul'a kendini ispatlamıştır. Daha nice 9 yıllar diliyorum. Bu bölgenin gözü kulağı olduğu sürece yanındayız.

 

Haberdar Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Mert: Biz Ali Tarakçı ile 2 ay önce bir yola çıktık ve İstanbul'u kucaklama hayaliyle Gazeteistanbul'u çıkarmaya başladık. İyi ki bu bölgede Gerçek Gazetesi var. Bizi sürekli daha iyi olmaya, daha güzel işler yapmaya, Mehmet Mert'i daha iyi yönetici olmaya zorlayan Ali Tarakçı var. Nice 9 yıllara...

 


 

Anahtar Kelimeler: gerçek, radyo, yayıncılık, gazetemizin, ise, kuruluş
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Silivri'nin öncelikli sorunu nedir?
Trafik
Otopark
Ulaşım
Güvenlik
Çocuk parkı azlığı
Okul- Üniversite
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Hava Durumu
Havadurumu
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
101.250
USD ALIŞ
5.5050
USD SATIŞ
5.5750
EURO ALIŞ
6.2200
EURO SATIŞ
6.3000
POUND ALIŞ
7.1660
POUND SATIŞ
7.3470
ALTIN ALIŞ
232.4600
ALTIN SATIŞ
236.8400
Namaz Vakitleri
İmsak
05:16
Güneş
06:57
Öğlen
13:22
İkindi
16:49
Akşam
19:27
Yatsı
20:56
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
 1
Başakşehir
26
17
7
2
58
 2
Galatasaray
26
15
7
4
52
 3
Beşiktaş
26
13
8
5
47
 4
Trabzonspor
26
12
7
7
43
 5
Malatyaspor
26
10
7
9
37
 6
Konyaspor
26
8
11
7
35
 7
Antalyaspor
26
10
5
11
35
 8
Çaykur Rizespor
26
8
10
8
34
Tarihte Bugün
1962 İlk James Bond filmi "Dr. No" gösterime girdi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur