Tek Silivri
Son Dakika
Mertcan Kaya cinayeti sanıkları hakim karşısında Silivri'de muhteşem Roman Gecesi Mert: Zor günler geçiren basın desteklenmeli! Esen'den Gaziler Günü mesajı Silivri Afet Tatbikatına hazırlanıyor Gaziler Günü kutlandı
Mertcan Kaya cinayeti sanıkları hakim karşısında
Mertcan Kaya cinayeti sanıkları hakim karşısında
 
Silivri'de muhteşem Roman Gecesi
Silivri'de muhteşem Roman Gecesi
 
Mert: Zor günler geçiren basın desteklenmeli!
Mert: Zor günler geçiren basın desteklenmeli!
 
Kış dönemi kurs kayıtları başladı
Kış dönemi kurs kayıtları başladı

belediyesi haberleri

Silivri'de muhteşem Roman Gecesi

Silivri Belediyesi tarafından Silivri Fatih Mahallesi'nde Roman Gecesi düzenlendi.
23 Eylül 2021 Perşembe 14:12

Aksanyar'dan tam not

Silivri Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ‘Silivri İlçe Afet ve Acil Durum Müdahale Planı ve Tatbikat Toplantısı’ için Silivri’ye gelen İstanbul Vali Yardımcısı Yaşar Aksanyar, toplantı öncesi Silivri Afet Koordinasyon Merkezini ziyaret etti. Merkez sorumlusu Uğur Tozlu’dan çalışmalar hakkında bilgi alarak incelemeler yapan Aksanyar’dan Afet Koordinasyon Merkezi ve SAK ekibine tam not geldi.
23 Eylül 2021 Perşembe 13:52

Kış dönemi kurs kayıtları başladı

Silivri Belediyesine bağlı Kültür Merkezi ve Mahalle Evleri’nde kış dönemi kurs kayıtları başladı. Kurslarda yetişkinlere; bağlama, resim, yoga, seramik, nakış ve tasarım gibi eğitimler verilirken, çocuklara ise; tiyatro, gitar, bale, satranç ve jimnastik gibi farklı dallarda uygulamalı ve eğitici dersler verilecek.
15 Eylül 2021 Çarşamba 16:11

Asfaltlama aralıksız devam ediyor

Silivri Belediyesi tarafından ilçe genelinde yol zemin hazırlığı tamamlanan sokak ve caddelerde, kaldırım imalatı, aydınlatma, yağmur suyu hatları revizesi, Telekom hatlarının yer altına alınması, bakım onarım ve asfaltlama çalışmaları aralıksız sürüyor.
15 Eylül 2021 Çarşamba 16:09

Uçkunla mücadele edemeyecekseniz görevi bırakın

İBB Meclisi Eylül ayı toplantısında yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediyesinin uçkunla mücadele konusunda sınıfta kaldığını ifade eden Başkan Yılmaz, “Önümüzdeki yıl da uçkunla mücadeleyi yapamayacaksanız gelin bu işi bütçeleriyle beraber ilçe belediyelerine devredin.” dedi.
15 Eylül 2021 Çarşamba 16:04

Varnalı'da dönüşüm başlıyor

Bakanlık kararı üzerine Silivri Belediyesi tarafından yıkım işlemleri gerçekleştirilen 68 daireli Varnalı Konutları’nda kentsel dönüşüm çalışmaları başlıyor. Silivri Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi ile yeni konutlar inşa edilecek.
15 Eylül 2021 Çarşamba 15:50

Ödüllü turnavalar çekişmeli mücadeleler

59. Yoğurt Festivali kapsamında düzenlenen ödüllü turnuvalar büyük bir heyecanla başladı. Basketboldan plaj voleyboluna, satrançtan tavlaya kadar pek çok müsabakaya ev sahipliği yapan turnuvalar çekişmeli mücadelelere sahne oluyor.
29 Ağustos 2021 Pazar 21:29

Silivri 19 Mayıs Meydanı'ndan Zafer'e yürüyor

Silivri Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle geniş katılımlı bir Zafer Yürüyüşü düzenliyor. 30 Ağustos’un Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı unutulmaz bir zafer olduğunu dile getiren Başkan Volkan Yılmaz, yürüyüşe tüm Silivrilileri davet etti.
29 Ağustos 2021 Pazar 21:21

Eminönü Meydanı'nda Silivri fırtınası

Silivri Belediyesi, 59. Yoğurt Festivali ve 16. Yenici Mehmet Yağlı Güreşleri için Eminönü Meydanında tanıtım ve davet programı düzenledi.
29 Ağustos 2021 Pazar 20:58

Domates ve Karpuz festivalleri bu hafta sonu

Silivri Belediyesi, Değirmenköy Domates Festivali ve Kadıköy Karpuz Festivali’ni bu hafta sonu yarışma formatında gerçekleştirecek.
20 Ağustos 2021 Cuma 07:37

Silivri'de yağlı güreşler heyecanı başladı

Silivri Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda gerçekleştireceği 16. Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Güreşleri öncesi Kalepark Sosyal Tesislerinde bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Başkan Yılmaz’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya güreş müsabakalarında da boy gösterecek olan Başpehlivanlar Ali Gürbüz, Recep Kara ve Şaban Yılmaz katıldı.
15 Ağustos 2021 Pazar 15:30

Gümüşyaka Sağlık Merkezi tamamlandı

Silivri Belediyesi ve bağışçılar iş birliği ile inşa edilen Gümüşyaka Aile Sağlığı Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı. 920 metrekare alan üzerine kurulan merkez iki aile hekimi ile Gümüşyaka Mahallesi sakinlerine hizmet veriyor.
15 Ağustos 2021 Pazar 15:29

Kadıköy'de çiftçilerin yüzü güldü

Çiftçiye Tohum Desteği Projesi kapsamında kendi arazilerinde yetiştirdiği tohumluk arpaların dağıtımına hız kesmeden devam eden Silivri Belediyesi, Kadıköy’de 180 çiftçiye 180.000 TL değerindeki 30 ton tohumluk arpayı bedelsiz olarak dağıttı.
15 Ağustos 2021 Pazar 15:27

Akören tohumluk arpalarını teslim aldı

silivri Belediyesi, Çiftçiye Tohum Desteği Projesi kapsamında Akören Mahallesi’nde düzenlediği törenle 50 çiftçiye maddi değeri 60.000 TL olan 10 ton tohumluk arpayı armağan etti. Küçük ve orta ölçekli üreticiler teslim aldıkları tohumlarla yaklaşık 500 dönüm araziye ekim yapabilecek.
15 Ağustos 2021 Pazar 15:26

Silivri Belediyesi'nden bal gibi üretim

Başkan Volkan Yılmaz’ın “Katma değeri yüksek ürünler yetiştirmek” vizyonuyla 50 kovanda üretim yapan Silivri Belediyesi, elde ettiği 500 kilogram doğal balın sağım işlemini gerçekleştirdi.
15 Ağustos 2021 Pazar 15:24

Esen:Üreticimizin yanındayız

Çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşların köylerinde kalıp üretime destek sunmaya devam etmeleri için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları sürüyor. Silivri CHP İlçe Başkanı Berker Esen de Silivri’nin köylerinde yapılan hizmetleri inceleyerek “Neyi eksik hissediyorlarsa yanlarında olmaya hazırız” mesajı verdi.
15 Ağustos 2021 Pazar 15:12

Bakan Soylu Silivri SAK ekibine teşekkür etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde görev yapan Silivri Belediyesi SAK ekibine teşekkür etti.
15 Ağustos 2021 Pazar 15:08

Ortaköy'de börekler yarıştı

Silivri Belediyesi, birçok ilde meydana gelen orman yangınları nedeniyle konser ve eğlence programlarını ileri bir tarihe ertelediği Ortaköy Börek Festivali’nin ‘Börek Yarışması’ bölümünü gerçekleştirdi. Ortaköylü maharetli hanımlarından birbirinden lezzetli böreklerinin rekabetine sahne olan yarışmada dereceye giren üç yarışmacı altın ve check-up ile ödüllendirildi.
2 Ağustos 2021 Pazartesi 17:18

"Artışlar haksızlık boyutunda"

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, Silivri Belediyesi'nin bina rayiç bedelleri konusundaki artış oranının çok yüksek olduğunu açıkladı.
2 Ağustos 2021 Pazartesi 17:05

Börek Festivali'ni kaçırmayın

Silivri Belediyesi, 11. Ortaköy Börek Festivali’ni 30 Temmuz 2021 Cuma günü Ortaköy Meydanı’nda gerçekleştirecek.
30 Temmuz 2021 Cuma 02:16

Türkiye'de bir ilk

Silivri Belediyesi, 1,5 milyon TL değerindeki tohumluk arpayı çiftçilere dağıtmaya başladı.
28 Temmuz 2021 Çarşamba 04:57

Silivri 95 yerde kurban satışı olucak

Silivri Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi; Selimpaşa Mahallesi 610. Cadde üzerinde bulunan 30.000 metrekare alanda 60 büyükbaş, 60 küçükbaş hayvan çadırı kapasiteli bir satış ve kesim yeri kurdu. Silivri Belediyesi ayrıca ilçede belirlenen 95 adet kurban satış ve kesim alanında gerçekleştirdiği temizlik, düzenleme ve denetleme çalışmalarına devam ediyor.
16 Temmuz 2021 Cuma 16:37

Partal'a fahri hemşehrilik beratı

Silivri Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında alınan kararla Silivri Kaymakamı Ali Partal’a “Fahri hemşehrilik payesi ve beratı” verildi. Başkan Yılmaz, “Bir Silivrili olarak Sayın Kaymakamımızın da Silivrili olmasını çok anlamlı bulduğumu ifade ederken, meslek hayatında ve bundan sonraki hayatında da kendisine sağlık, sıhhat ve başarı temennilerimle aldığımız kararın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
16 Temmuz 2021 Cuma 16:23

Sınırlar yeniden belirleniyor

Silivri Belediyesi 2021 yılı Temmuz ayı meclis toplantısında alınan kararla ilçede bulunan bazı mahallelerin sınırlarının yeniden düzenlenmesine karar verildi.
16 Temmuz 2021 Cuma 16:05

Silivri'ye engelli anaokulu ve huzurevi müjdesi

Silivri Belediyesi ve Elginkan Vakfı iş birliği ile Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımına başlanan Silivri Ümmehan Elginkan Anaokulu’nun temel atma töreninde, ilçeye yepyeni bir huzurevi ve engelli anaokulu kazandırılmasına ilişkin iki müjde verildi.
23 Haziran 2021 Çarşamba 16:50

Ümmehan Elginkan Anaokulu temeli atıldı

Silivri Belediyesi ve Elginkan Vakfı iş birliği ile projelendirilen Ümmehan Elginkan Anaokulu’nun temel atma töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Başkan Yılmaz, “Anneler hiç meraklanmasınlar; eğitimle, sanatla, kültürle ve sporla alakalı bütün projelerde onların yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.
23 Haziran 2021 Çarşamba 16:48

40 bin balya saman dağıtılacak

Silivri Belediyesi, bu yıl da 40 bin balya samanı Silivrili dar gelirli üreticiye ücretsiz olarak dağıtılacak.
23 Haziran 2021 Çarşamba 16:44

Masa Tenisi Turnuvası 3 Temmuz'da

Silivri Belediyesi, masa tenisine gönül vermiş sporcular için turnuva düzenliyor. 3 Temmuz 2021 Cumartesi gününde gerçekleştirilecek Masa Tenisi Turnuvası için kayıt işlemleri başladı
23 Haziran 2021 Çarşamba 16:40

Yaz Dönemi kurs kayıtları başladı

Silivri Belediyesinin yaz dönemi kursları için kayıtlar başladı. Kurslarda katılımcılara; gitar, klarnet, resim, ud, ritim, vitray-mozaik, sirtaki, kanun, seramik, bağlama, tiyatro ve çeşitli el sanatları ile ilgili ücretsiz ve uygulamalı eğitimler verilecek.
23 Haziran 2021 Çarşamba 16:39

Kara Mustafa Caddesi Asfaltla Buluştu

Silivri Belediyesi, uzun bir süredir yol bozukluğu yaşanan Alibey Mahallesi Kara Mustafa Caddesi’nde asfaltlama çalışması yaparak sorunu ortadan kaldırdı.
29 Mayıs 2021 Cumartesi 12:28

CHP'den Silivri Belediyesi’ne teşekkür

İBB iştiraklerinden Halk Ekmek, Silivri'ye bir ekmek büfesi yerleştirdi. CHP Silivri İlçe Başkanlığı Silivri Belediyesi’ne teşekkür etti.
29 Mayıs 2021 Cumartesi 12:26

Silivri'ye büyük hayır abidesi

Silivri Belediyesi ve hayırsever Nakipoğlu ailesi iş birliği ile “Engelli Yaşam ve Eğitim Merkezi” için protokol imza ve tanıtım töreni gerçekleştirildi.
19 Mayıs 2021 Çarşamba 09:56

Silivrispor üzerinden siyasete izin vermeyeceğim

Silivri Belediyesi Mayıs ayı meclisinde CHP Grubu tarafından Silivrispor’a ilişkin verilen yazılı önerge üzerinde konuşan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, spora siyaset karıştırılmaması mesajını yenileyerek, “Silivrispor’da siyaset yapmaya çalışan hiç kimseye unvanı ne olursa olsun müsaade etmeyeceğim.” dedi.
17 Mayıs 2021 Pazartesi 20:28

Silivri ile Şuşa kardeş olucak

Silivri Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısında, Azerbaycan’ın Şuşa şehri ile Silivri Belediyesinin kardeş şehir olması ile ilgili gündem maddesi oy birliği ile meclisten geçti.
17 Mayıs 2021 Pazartesi 20:27

Silivri Belediye Meclisi İsrail'i kınadı

Silivri Belediyesi Mayıs ayı meclisi 1. birleşiminde AK Parti, MHP ve CHP'nin belediye meclis grupları, ortak bildiri yayımlayarak İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını kınadı.
17 Mayıs 2021 Pazartesi 20:25

'İmamoğlu'ndan küfür yedik'

Silivri Belediyesi AK Parti Gurup Başkan Vekili Filiz Güler meclis toplantısında İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘Silivri’ye daha önce hiç hizmet gelmemiş!’ sözlerine önce ‘yuh’ dedi sonrasında ise ‘Kendisinden küfür dahi yedik!’ sözleriyle meclise damgasını vurdu.
17 Mayıs 2021 Pazartesi 20:20

20 Bin Ramazan Kolisi İhtiyaç Sahiplerine Ulaştı

Silivri Belediyesi, Ramazan ayı içerisinde 20 bin aileye Ramazan kolisi dağıttı. Silivri Belediyesi ve hayırseverler iş birliği ile hazırlanan kolilerin dağıtımı, belediyenin mobil ekipleri ve Bizden Size Sosyal Market tarafından gerçekleştirildi.
17 Mayıs 2021 Pazartesi 20:15

Kurtarma aracı göreve hazır

Silivri Belediyesi, doğal afetlere karşı alınacak önlemler ve afet sonrası hazırlıklar için çalışmalara tüm hızıyla devam ediyor. Afet Koordinasyon Merkezi’nin arama kurtarma operasyonlarını güçlendirmek için tasarlanan mobil komuta ve kurtarma aracı göreve hazır.
1 Mayıs 2021 Cumartesi 14:13

Silivri Belediyesi silajlık mısır ekti

Silivri Belediyesi, yaptığı çalışmalarla çiftçinin ve üreticinin yanında olmaya devam ediyor. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, küçük ölçekli hayvan yetiştiricilerinin kaliteli kaba yem ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 75 dönüm belediye arazisine silajlık mısır ekimi gerçekleştirdi. Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Yılmaz, “Silivri’de tarımı ve hayvancılığı desteklemeye ve inatla “Tarım Kenti Silivri” demeye devam edeceğiz.” dedi.
1 Mayıs 2021 Cumartesi 13:54

Kavaklı Mahallesi'ne yeni sağlık merkezi

Silivri Belediyesi ve Nakip ailesi iş birliği ile Kavaklı Mahallesi’nde yapımına başlanan sağlık tesisi için temel atma töreni düzenlendi.
1 Mayıs 2021 Cumartesi 13:45

Engelli bireyler için yeni şarj istasyonları

Silivri Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü ekipleri tarafından engelli vatandaşlarımızın kullanımı için ilçenin üç farklı noktasına yeni “Akülü Sandalye Şarj İstasyonu” kuruldu.
11 Nisan 2021 Pazar 14:50

Elektrikli araç sahiplerine müjde

Silivri Belediyesi, ilçe sakinlerinin ihtiyaçlarına yönelik hizmetlerine aralıksız devam ediyor. Elektrikli araç sahipleri için düşünülen araç şarj istasyonları, ilçenin farklı noktalarına kuruldu.
11 Nisan 2021 Pazar 14:48

'Hayat Eve Sığar' Yarışması sonuçlandı

Silivri Belediyesi tarafından yetişkin ve çocukların pandemi sürecinde hissettiklerini ve öğrendiklerini gelecek nesillere aktarmak amacı ile “Hayat Eve Sığar” temasıyla düzenlenen şiir, resim ve anı yarışması için ödül töreni yapıldı. Törende konuşan Başkan Yılmaz, “Yarışmaya katılıp ödül alan ya da alamayan tüm yarışmacılarımızı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” dedi.
11 Nisan 2021 Pazar 14:46

2020 Faaliyet Raporu kabul edildi

Silivri Belediyesi 2020 yılı Faaliyet Raporu oy çokluğu ile kabul edildi. Faaliyetlere ilişkin konuşma yapan Başkan Yılmaz, “Kendi kendine yetebilen bir belediye inşa ediyoruz. Tıpkı geçen sene olduğu gibi bu yılı da tek kuruş borçlanmadan, kredi kullanmadan, faiz ödemeden tamamladık. Silivri Belediyesini, tarihinde ilk defa bütçe fazlası veren bir kurum haline getirdik.” dedi.
11 Nisan 2021 Pazar 14:44

'Silivri'de sporun emrinde olacağım'

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Amatör Spor Kulüpleri ile bir araya geldi. ASKF ve TFF İstanbul başkanlarının da katıldığı toplantıda konuşan Başkan Yılmaz, Amatör kulüplerin Silivri Belediyesine olan 1 milyon 152 bin 532 TL borcunu sıfırladıklarını söyleyerek “Buradan sizlere söz veriyorum. Ben her zaman Silivri’deki sporun ve sizlerin emrinde bir belediye başkanı olarak çalışmaya devam edeceğim.” dedi.
11 Nisan 2021 Pazar 14:42

Emniyet görevlilerine anlamlı süpriz

Silivri Belediyesi, Polis Teşkilatının 176’ncı kuruluş yıl dönümünde emniyet çalışanlarını unutmadı. Mesaiye başlayan polisleri müzik dinletisi ve hediyelerle karşıladı. Etkinlikte polisleri yalnız bırakmayan Başkan Volkan Yılmaz, “Sizlerin motivasyonu bizim için çok önemli. Bu sebeple böyle bir organizasyon düzenledik.” dedi.
11 Nisan 2021 Pazar 14:39

Silivri'nin her köşesi yenileniyor

Silivri Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelinde sürdürülen saha çalışmalarıyla cadde ve sokaklar yenilenerek yaya ve araç trafiğine güvenli hale getiriliyor.
11 Nisan 2021 Pazar 14:35

Encümen ve komisyon üyeleri belli oldu

Silivri Belediyesi 2021 yılı Nisan ayı meclis toplantısında yapılan oylamalar neticesinde önümüzdeki dönemde görev yapacak 1. ve 2. Meclis Başkanvekilleri, Meclis Kâtipleri, Encümen Üyeleri ve Komisyon Üyeleri belirlendi.
11 Nisan 2021 Pazar 14:33

“Silivri Belediyesi Tarihinde İlk Defa Bütçe Fazlası Verdi”

Silivri Belediyesinin 2020 yılı denetim komisyonu raporuyla ilgili konuşan Belediye Başkanı Yılmaz, “Belediyemiz, tarihinde ilk defa bütçe fazlası verdi. Kaynaklarını doğru kullanan, tasarruf eden belediyecilik anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz.” dedi.
11 Nisan 2021 Pazar 14:31

Partal'dan SAK ekibine başarı belgesi

Silivri Kaymakamı Ali Partal, 30 Ekim 2020 tarihinde yaşanan İzmir Depreminde arama kurtarma çalışmalarına katılan Silivri Belediyesi Arama Kurtarma Ekibine başarı belgesi takdim etti.
25 Mart 2021 Perşembe 17:57

Silivri SAK ekibinin eğitimleri devam ediyor

Silivri Belediyesi SAK ekipleri, AFAD İl Müdürlüğünde düzenlenen 2. Seviye Kentsel Arama Kurtarma Eğitimlerini başarıyla tamamlayarak belge almaya hak kazandı.
25 Mart 2021 Perşembe 17:49

Yılmaz huzurevini ziyaret etti

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 18–24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle Silivri Belediyesi Gökhan Kurtulmuş Huzurevi sakinlerini ziyaret etti.
25 Mart 2021 Perşembe 17:45

Yılmaz: Türk kültüründe kadın baştacıdır

Silivri Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Cumhuriyet döneminin başarılı kadınların oluşan bir sergi düzenledi.
9 Mart 2021 Salı 11:54

Belediye ekiplerinden hafta sonu mesaisi

Silivri Belediyesi, Kovid-19 salgını nedeni ile hafta sonları uygulanan iki günlük sokağa çıkma yasağı boyunca hizmetlerine aralıksız devam etti. Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, çalışmaları bizzat takip etti.
2 Mart 2021 Salı 13:17

Silivri Belediyesi'nden anlamlı yarışma

Silivri Belediyesi, İstiklal Marşımızın kabulünün 100. Yılı anısına “İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması” düzenliyor. Silivri’de ikamet eden 7-12 yaş arası çocukların katılacağı ödüllü yarışmaya son başvuru tarihi 7 Mart Pazar
2 Mart 2021 Salı 12:52

Yılmaz: Hizmet ayrıcalığı istiyoruz

Silivri Başkanı Volkan Yılmaz, İBB Meclisi'nde yaptığı konuşmada İSTAǒın tesisleri olan ilçelere pozitif ayrıcalık tanınması gerektiği çağrısını yineledi.
8 Şubat 2021 Pazartesi 12:02

Şubat Ayı meclis toplantısı bugün

Silivri Belediye Meclisi’nin Şubat Ayı Meclis toplantısının I. Birleşiminin I. Oturumu, 1 Şubat 2021 Pazartesi Günü 10.00’da gerçekleştirilecek.
31 Ocak 2021 Pazar 17:04

Çağdaşkent sakinleri teşekkür etti

Silivri Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Çanta Sancaktepe Mahallesi Çağdaşkent mevkiindeki caddelere 4 bin 600 ton asfalt dökülerek yol bozukluğu sorunu çözüme kavuştu. Yolları asfaltlanan ve kaldırımları yapılan bölge sakinleri Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a teşekkür etti.
31 Ocak 2021 Pazar 17:01

Yağmur suyu hatları temizleniyor

Silivri Belediyesi, yoğun yağış nedeniyle yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek amacıyla yağmur suyu hatlarında yaptığı temizlik ve bakım çalışmalarını titizlikle sürdürüyor
31 Ocak 2021 Pazar 16:59

Sak Ekibi eğitimlere başladı

Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Silivri Arama Kurtarma (SAK) ekibi, afet bilinci ve farkındalık eğitimlerine başladı.
31 Ocak 2021 Pazar 16:57

Silivri Belediyesi'ne 1 milyonluk sıfır atık desteği

Silivri Belediyesi tarafından Sıfır Atık Projesi kapsamında hazırlanan projeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 1 Milyon TL değerlinde destek verildi. Başkan Yılmaz, “Temiz bir doğa için, temiz bir Silivri ve temiz bir Türkiye için çalışıyoruz.” dedi.
31 Ocak 2021 Pazar 16:55

Silivri Belediyesi'nden 'pandemi' yarışması

Silivri Belediyesi yetişkin ve çocukların pandemi sürecinde hissettiklerini ve öğrendiklerini gelecek nesillere aktarmak amacı ile “Anılarla Pandemi” ve “Hayat Eve Sığar” temasıyla şiir, resim ve anı yarışması düzenliyor. Ödüller arasında tam, yarım ve çeyrek altın, 2000 TL hediye çeki, tablet ve akıllı saat yer alıyor.
31 Ocak 2021 Pazar 16:43

Büyük bir eksik giderildi

Doğal afetler sonrasında yaşanabilecek olumsuzluklarla mücadele için yapılan Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi hizmete açıldı.
9 Ocak 2021 Cumartesi 10:20

Konteynerlar yenileniyor

Silivri Belediyesi, Sıfır Atık Projesi kapsamında ana arter ve caddelerde bulunan ambalaj atıkları biriktirme ekipmanlarını yeniledi.
6 Ocak 2021 Çarşamba 17:02

Yemekler artık belediyeden

Silivri Belediyesi yeni yıl itibarıyla personel yemeğini ihale etmeden kendi imkânları ile üretmeye başladı. Başkan Yılmaz, “Benim mesai arkadaşlarım her şeyin en iyisine layık. Onların verdiği emekler çok önemli.” dedi.
6 Ocak 2021 Çarşamba 16:43

'Doğruları söylemeye devam edceceğim'

2021 yılı Ocak ayı meclisinde konuşan Silivri Belediyesi Başkanı Volkan Yılmaz, “CHP’li arkadaşlarımın, Cumhur İttifakı’nın yaptığı hizmetleri ihanet görüp CHP’nin yaptıklarına alkış kıyamet tavır sergilemesine karşıyım.” dedi. Yılmaz, doğruları söylemeye devam edeceğini belirtti.
6 Ocak 2021 Çarşamba 16:41

'Bütçemiz %10 fazla verecek'

Silivri Belediyesi 2021 yılı Ocak ayı meclisinde konuşan Başkan Yılmaz, 2020 yılı bütçesi ile ilgili bilgiler vererek, “Belediyemiz 2020 yılında tam net olmamakla beraber % 10 bütçe fazlası verecek.” dedi. Başkan Yılmaz, artı bütçenin tasarruf politikası ve kaynakların doğru kullanılması ile başarıldığını vurguladı.
6 Ocak 2021 Çarşamba 16:39

'İstenince milyonlar bulunuyormuş'

2021 yılı Ocak ayı meclisinde devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Silivri Belediyesi Başkanı Volkan Yılmaz, “Sponsorlarla belediyemizin kasasından bir kuruş çıkmadan hizmet yapmaya devam ediyoruz. İstenince 3-5 milyonlar bulunuyormuş, bulunduğunda ise doğru yerlere aktarılabiliyormuş.” dedi.
6 Ocak 2021 Çarşamba 16:35

Silivri Belediyesi'nden tarihi kilise açıklaması

Silivri Belediyesi Değirmenköy Mahallesinde bulunan tarihi kiliseye definecilerin kazı yaptığı iddialarıyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.
6 Ocak 2021 Çarşamba 16:33

25 bin kişiye sosyal destek

Silivri Belediyesi 2020 yılında ilçe genelinde yaşayan dar gelirli, engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşları yalnız bırakmadı. Başkan Yılmaz, “Sosyal belediyecilik gereği 2021 yılında da ihtiyaç sahibi ailelerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz.” dedi
6 Ocak 2021 Çarşamba 16:26

Yalçın: Gurur duyuyoruz

MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın, Silivri Belediyesi'nin mali durumu ile ilgili açıklma yaptı.
5 Ocak 2021 Salı 04:18

Yılmaz: Belediye bütçesi yüzde 10 fazla verecek

Silivri Belediyesi'nde şimdiye kadar hayal bile edilemeyen bir ilk gerçekleşti.
5 Ocak 2021 Salı 04:16

Silivri Belediyesi kısıtlamayı fırsata çevirdi

Silivri Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamasında tüm birimleri ile sahada çalıştı. Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Silivri’miz için 7 gün 24 saat çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.
7 Aralık 2020 Pazartesi 09:28

Aralık ayı meclisi Pazartesi günü yapılacak

Silivri Belediye Meclisi’nin Aralık Ayı Meclis toplantısının I. Birleşiminin I. Oturumu, 7 Aralık 2020 Pazartesi Günü 10.00’da gerçekleştirilecek
4 Aralık 2020 Cuma 17:11

Silivi Belediyesi engelli bireyleri unutmuyor

Silivri Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi engelli bireylere ve hastalara medikal malzeme desteğini sürdürüyor.
4 Aralık 2020 Cuma 16:59

Silivrili öğrencilere büyük destek

Silivri Belediyesi, evlerinde ders yapan öğrencilere destek olmak amacıyla yeni bir proje başlattı.
4 Aralık 2020 Cuma 16:44

Nazif Konuk hayatını kaybetti

Silivri Belediyesi eki meclis üyelerinden Nazif Konuk yaşama veda etti.
16 Kasım 2020 Pazartesi 01:57

Hacı Pervane Caddesi yenilendi

Silivri Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Piri Mehmet Paşa Mahallesi Hacı Pervane Caddesi üzerinde asfaltlama çalışması sona erdi.
31 Ekim 2020 Cumartesi 03:49

Silivri'den İzmir'e destek

Silivri Belediyesi'ne bağlı bir ekip arama kurtarma çalışmalarına destek olmak üzere İzmir'e gitti.
31 Ekim 2020 Cumartesi 03:46

Yılmaz kandil simidi dağıttı

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, vatandaşlara kandil simidi ikram ederek Mevlid Kandillerini kutladı.
28 Ekim 2020 Çarşamba 13:16

Hafta sonu yoğun çalışma

Silivri Belediyesi'nin neredeyse tüm ekipleri ekipleri hafta sonu gerçekleştirilen eş zamanlı çalışma ile sahadaydı.
25 Ekim 2020 Pazar 10:23

Ayhan Otlatıcı vefat etti

Silivri eski Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Otlatıcı hayatını kaybetti.
23 Ekim 2020 Cuma 05:19

İhtiyaç sahiplerine ayçiçek yağı dağıtılacak

Hayırseverlerin katkılarıyla elde edilen 10 ton yağ, Silivri Belediyesi Gıda Bankası aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak.
23 Ekim 2020 Cuma 05:18

Silivri Belediyesi doğa yürüyüşü düzenliyor

Silivri Belediyesi, pandemi günlerinde vatandaşları doğa ile buluşturmak ve sportif aktivite amaçlı doğa yürüyüşü düzenliyor.
23 Ekim 2020 Cuma 05:16

İstanbul rengarenk olacak

Silivri Belediyesinin Sokak İyileştirme Projesi kapsamında Boğluca Deresi çevresinde sokak ve caddelerdeki binalar rengarenk boyanmasının ardından İBB de yol kenarlarındaki duvarları sanatçılara açtı. Kadıköy Fikirtepe’de başlayan grafiti uygulamasıyla, 200 metre uzunluğundaki duvar, Jotun sponsorluğunda rengarenk oluyor. Farklı sponsorlarla şehrin duvarlarına sanatın renk yeteneğinin yansıması devam edecek.
8 Ekim 2020 Perşembe 11:22

Silivri Belediyesi tedbiri elden bırakmıyor

Silivri Belediyesi, koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında ilçe genelinde denetim ve dezenfekte işlemlerine devam ediyor.
8 Ekim 2020 Perşembe 11:19

Metruk bina yıkıldı

Silivri Belediyesi ilçe genelinde tehlike arz eden metruk binaları yıkmaya devam ediyor. Son olarak Mimarsinan Mahallesi Kültür Sokak’ta bulunan ve madde bağımlılarının uğrak mekânına dönüşen metruk bina belediye ekiplerince yıkıldı.
8 Ekim 2020 Perşembe 11:17

Belediye meclisi Cuma günü toplanıyor

Silivri Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı 2. birleşiminin 1.oturumu, 9 Ekim 2020 Cuma günü saat 10.00’da yapılacak.
8 Ekim 2020 Perşembe 11:10

Okullara temizlik malzemesi desteği

Silivri Belediyesi ilçe genelinde bulunan tüm devlet okullarına temizlik malzemesi desteğinde bulunuyor. Başkan Yılmaz, ilk etapta 14 ton 610 kg temizlik malzemesinin dağıtımına başladıklarını, dönem içerisinde bu desteğin artarak devem edeceğini söyledi.
8 Ekim 2020 Perşembe 11:08

Silivri Belediyesi'ne Azerbaycan bayrağı

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'ın talimatıyla belediye binasına Azerbaycan bayrakları asıldı.
1 Ekim 2020 Perşembe 13:09

Büyükkılıçlı 112 Acil törenle açıldı

Silivri Belediyesi tarafından Büyükkılıçlı Mahallesine yaptırılan 112 Acil Servis İstasyonu için açılış töreni düzenlendi.
23 Eylül 2020 Çarşamba 05:24

Belediye meclisi pazartesi günü toplanıyor

Silivri Belediye Meclisi’nin Eylül Ayı Meclis toplantısının I. Birleşiminin I. Oturumu, 7 Eylül 2020 Pazartesi Günü 10.00’da gerçekleştirilecek.
5 Eylül 2020 Cumartesi 03:13

Silivri Belediyesi ekskavatör aldı

Silivri Belediyesi araç filosunu genişletmeye devam ediyor.
1 Eylül 2020 Salı 17:16

Silivri Foto Safari Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Silivri Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Silivri Foto Safari 2020” fotoğraf yarışması sonuçlandı.
1 Eylül 2020 Salı 17:15

Çekirdeği tohum kendisi pekmez oldu

Silivri Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından atalık tohum elde etmek için üretilen karpuzlar hasat edildi.
29 Ağustos 2020 Cumartesi 02:52

Yerel üreticiye tezgah desteği

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın çiftçiye ve üreticiye desteği artarak devam ediyor.
20 Ağustos 2020 Perşembe 06:51

Atalık tohumdan üretilen ürünler köy pazarında

Silivri Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından atalık tohumlardan elde edilen sebze ve meyvelerin satışına Silivri Köy Pazarında başlandı.
20 Ağustos 2020 Perşembe 06:49

Karpuz ve domatesler yarışacak

Silivri Belediyesi, 22 Ağustos Cumartesi Günü Kadıköy Mahallesinde Karpuz Yarışması, 23 Ağustos Pazar günü ise Domates Yarışması düzenleyecek.
20 Ağustos 2020 Perşembe 04:43

Motorize zabıtalar göreve başladı

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın talimatıyla oluşturulan motosikletli zabıta ekipleri göreve başladı.
20 Ağustos 2020 Perşembe 04:42

Silivri Belediyesi'nden fotoğraf yarışması

Silivri Belediyesi’nin ilçenin tanıtımına yönelik düzenlediği Foto Safari Fotoğraf Yarışması’nın 2’ncisi 26 Ağustos’ta başlıyor.
16 Ağustos 2020 Pazar 13:01

 
Yazarlar
Anket
Silivri'nin öncelikli sorunu nedir?
Trafik
Otopark
Ulaşım
Güvenlik
Çocuk parkı azlığı
Okul- Üniversite
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Hava Durumu
Havadurumu
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
101.250
USD ALIŞ
5.5050
USD SATIŞ
5.5750
EURO ALIŞ
6.2200
EURO SATIŞ
6.3000
POUND ALIŞ
7.1660
POUND SATIŞ
7.3470
ALTIN ALIŞ
232.4600
ALTIN SATIŞ
236.8400
Namaz Vakitleri
İmsak
05:16
Güneş
06:57
Öğlen
13:22
İkindi
16:49
Akşam
19:27
Yatsı
20:56
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
 1
Başakşehir
26
17
7
2
58
 2
Galatasaray
26
15
7
4
52
 3
Beşiktaş
26
13
8
5
47
 4
Trabzonspor
26
12
7
7
43
 5
Malatyaspor
26
10
7
9
37
 6
Konyaspor
26
8
11
7
35
 7
Antalyaspor
26
10
5
11
35
 8
Çaykur Rizespor
26
8
10
8
34
Tarihte Bugün
1942 Naziler, Auschwitz'te gazla öldürme katliamlarına başladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur